Sponsor Reklamlar

Aralık, 2012 için arşiv

Ugg botlar nasıl temizlenir

Ugg botlar kısa süre önce hayatımıza girdi. Her ne kadar bir kısım tarafından beğenilmese de oldukça rahat oluşları ve günlük giyimde güzel bir kombin yapmamıza imkan verişleri sayesinde çoğumuz onlardan vazgeçemiyoruz.

Yağmur, kar gibi olumsuz hava koşulları nedeniyle yollar çamur ve yağmur suyu ile doluyken botlarımızı kirletmememiz maalesef pek mümkün değil. Kirlenmiş botlar her zaman çok kötü görünür. Ugg botlarınızı temizleyebilmek için ugg botlar için özel olarak üretilen temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz veya evde bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz.

 

ugg bot nasıl temizlenir.

ugg bot nasıl temizlenir.

Öncelikle ıslak bir süngerle ugg botlarınızın üzerinden geçin. Kağıt havlu veya gazete ile botlarınızın içini doldurun. Kurumaya bırakın. Botlarınızı güneşte kurutmayın çünkü güneş onları büzecektir. Botlarınız kuruduktan sonra 2 tatlı kaşığı karbonat ve 2 tatlı kaşığı mısır ununu karıştırın. Botlarınızın üzerine bu karışımı serpin.

Ugg botlar nasıl temizlenirUgg botlar nasıl temizlenir  1

Bir gece bu şekilde bekletin ve ertesi gün botlarınızı birbirine vurarak karışımı botlarınızın üzerinden alın. Ayakkabı fırçası ile ugg botlarınızı fırçalayın ve parlatın. Ugg botlarınızın tertemiz olduğunu göreceksiniz. Botlarınız kirlendikçe bu işlemleri güvenle tekrarlayabilirsiniz.


Topuklu ayakkabı ile rahat edin

Topuklu ayakkabılar, genel görüntümüze feminen bir hava katarlar ve cazibemizi arttırırlar. Bununla birlikte topuklu ayakkabılar gün boyunca bize acı, sızı ve ağrı da verirler. Peki topuklu ayakkabının canımızı acıtmaması için neler yapmalıyız?

2012 Bayan Topuklu Ayakkabi Modelleri

Öncelikle kısa topuklu ayakkabıları giymekle işe başlayın. Böylece zamanla topuklu ayakkabı kullanmaya ayaklarınız alışacaktır. Yüksek topuklu ayakkabı giyerek topuklu ayakkabı kullanmaya başladığınızda, verdiği acı yüzünden topuklu ayakkabı giyme fikrine soğuk bakabilirsiniz ancak kısa topuklarla başladığınızda ayaklarınız bu duruma alışacağından topuklu ayakkabıları daha rahat kullanırsınız.

 

Topuklu ayakkabı alırken, denediğiniz sırada sizi rahatsız edip etmediğine bakın. Az bir sızı verse de nasılsa topuklu ayakkabılar rahat değil diyerek o ayakkabıyı almak büyük bir hatadır. İlk denemede sizi rahatsız eden ayakkabı, özellikle gün içerisinde en az altı saat boyunca üzerinde yürüyeceğinizden çok daha acı verici bir hal alabilirler. Ayrıca topuklu ayakkabıyı denediğinizde mağazada biraz yürüyün ve duruşunuza dikkat edin. Eğer ayakkabı yüzünden hafif eğik yürüdüğünüzü hissederseniz denediğiniz topuklu ayakkabıyı kesinlikle satın almayın çünkü duruş bozukluğuna sebep olabilir.

 

Yastıklı tabanlar da hem oldukça kullanışlıdır hem de ayaklarınızdaki acıyı alır. Bu gibi çözümler uzun saatler boyu oluşacak sızı ve acıları minimuma indirecektir.


Deri çizme bakımı

Deri çizme bakımı

 

Deri çizme düzenli bakım gerektirir. Deri çizmelerin, uzun ömürlü olabilmesi için onlara düzenli olarak bakım yapmak önemlidir. Aksi halde çok beğenerek aldığınız deri çizmeleriniz bir dahaki kışı göremeyebilir.

deri çizme

Deri çizmeleriniz kirlendikçe temizlenmelidir. Yumuşak kıllı bir ayakkabı fırçası ve nemli bir bez ile botlarınızı temizlemelisiniz.

 

Deri çizmelerinizin rengi solmuşsa onları boyayın. Genellikle bu işlem için krem boyalar kullanılmaktadır. Ortalama olarak bir yılda deri çizmeler iki defa boyanmalıdır. Eğer deri çizmelerinizi çok sık kullanıyorsanız onları gerektiğinde sık sık boyayabilirsiniz. Krem boyayı uygulamak için bir sünger veya bez kullanın. Kullandığınız süngerin veya bezin ıslak olmamasına dikkat edin.

Boya sonrası deri çizmelerinize cila sürmeyi ihmal etmeyin. Cila hem deriyi korur hem de parlatır. Derinin en önemli özelliklerinden biri de parlamasıdır. Solgun deri çizmeler hiç de hoş durmazlar. Çizmeleriniz solgunlaştıkça onları cilayla parlatabilirsiniz.

 

Deri çizmelerinizi cila olmadan da parlatmanız mümkün. Her gün dışarı çıkmadan önce düzenli olarak çizmelerinizi temiz bir sünger veya bezle ovun. Böylece parlaklıklarını geri yüklemiş olursunuz.


Kendinize model seçin

Her ne kadar kadınların ayakkabılara özel bir ilgisi olduğu bilinse de bu ilgi sadece kadınlarla sınırlı kalmıyor. Erkekler ve çocuklar da ayakkabı seçimini önemsiyorlar. Ayakkabı çeşitleri, rengine ve türüne göre sınırsız gözüküyor. Gelin ayakkabı çeşitlerini birlikte inceleyelim.

 

 

Spor ayakkabılar

 

Spor ayakkabılar, her ayakkabı dolabında bulunurlar. Spor ayakkabıların da kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır. Aerobik ayakkabısı, basketbol ayakkabısı, golf ayakkabısı, tenis ayakkabısı, yürüyüş ayakkabısı ve koşu ayakkabısı spor ayakkabıların en bilinen türleri arasında yer alır.

 

Günlük ayakkabılar

 

Günlük kullanıma uygun olan ayakkabılar arasında sandaletler, babetler ve topuklu ayakkabılar yer alır. Bu tip ayakkabılar, günlük kıyafetlerle kolayca kombinlenebilirler.

 

Kadın ayakkabıları

Kadın ayakkabıları birçok şekle ve topuk yüksekliğine sahiptir. Yüksek topuklu ayakkabılar, alçak topuklu ayakkabılar veya stiletto ayakkabılar en sık bilinenler arasında yer alır.

Botlar Botlar kış aylarının vazgeçilmez ayakkabıları arasında yer alırlar. Her zaman şık ve işlevseldirler. Botların en sevilen türü de çizmelerdir. Kovboy çizmeleri, yürüyüş için özel üretilen çizmeler, çelik burunlu genelde iş yerinde kullanılan botlar ve lastik botlar kış aylarının olumsuz şartlarından bizi korurlar ve tarzımızı tamamlarlar.


Pegia Bot & Ayakkabı modelleri

Pegia Bot & Ayakkabı

            1998 yılında kurulan Pegia kendisine konfor, kalite ve moda kavramlarını karakter olarak seçmiştir. Tüm Pegia modellerinde orijinal deri veya kürk kullanılmaktadır. Çünkü kalitenin orijinallikten geçtiğini bilmektedir.

Pegia dünyada WOOLMARK sertifikasına sahip tek ayakkabı markasıdır. Bu belge sayesinde ürünlerinde en seçkin ve kaliteli kürklerin kullanıldığını da belgelemiştir  ve bunun haklı gururunu yaşamaktadır.

Özellikle Ukrayna ve Rusya gibi soğuk ülkelerde tercih edilen Pegia ürünlerinin yüzde 90’ı bu ülkelere ihraç edilmektedir. Rusya’da GOST-R kalite sertifikasına sahiptir.

Pegia ayakkabı ve botları yapımında müthiş bir özveri ve işçilik vardır. Ürünler üretimin başından sonuna kadar onlarca kontrolden geçirilir ve sadece el işçiği kullanılır.

Enerjisini kadın ruhundan aldığını belirten marka modaya uygun tasarımları ve rahatlığı sayesinde kadın botlarının vazgeçilmezi Ugg’larında tahtını sallamaktadır. Ana maddesi Avustralya koyun derisi olan bu botlar diğer değişik derilerle ve materyallerle( swarovski vb.) süslenmiş yapısıyla ayrı bir hava yakalamıştır. Her geçen gün kendini yenileyen Pegia ürünlerinin kendinden bahsettirmesi bekleniyor.

Pegia Bot


  • Sponsor Reklamlar

  • Copyright © Ayakkabı Fiyatları | Ayakkabı Modelleri | Ayakkabı Dünyası. Tüm hakları saklıdır!
    Ayakkabı sitemizde destek verdiğimiz kategoriler ayakkabı dünyası  ayakkabı fiyati  ayakkabı modelleri  yer almaktadır.